EcoWawa


Poniżej artykuł, który ukazał się na łamach portalu ecowawa.pl

Jedną z idei zielonego stylu życia jest ograniczenie konsumpcji.  Niektórym zadanie wydaje się niełatwe, bo która z kobiet ciągle „nie ma się w co ubrać”? 

Ekologiczny styl życia utrzymuje nas w dobrym zdrowiu i daje satysfakcję, że jesteśmy ludźmi świadomymi, którym los środowiska nie jest obojętny. Nie zawsze jednak udaje nam się nie ulegać mnożącym się pokusom. 

Będąc eko-świadomym, a właściwie świadomą, bo pokusy „modowe” w dużej mierze dotyczą płci pięknej, nie musimy rezygnować z przyjemności posiadania ciągle nowych „szałowych” części garderoby. Warto jednak zaprzyjaźnić się z ideą nadawania nowego życia starym, nienoszonym, leżącym w szafie ciuchom i ciuszkom. 

Przy odrobinie talentu do szycia można z nich wyczarować prawdziwe cuda :) 

Do idei kreatywnego szycia przekonała się już Alicja, która z czasem stała się prawdziwą specjalistką w tej dziedzinie. 

O swojej historii mówi tak: 

„Moja historia z maszyna do szycia zaczęła się w liceum. Chciałam mieć oryginalne rzeczy i nosić coś innego niż wszyscy - co stało się inspiracją do kreatywnych przeróbek. Początki to wiele prób i całkiem sporo błędów. Bazę do moich projektów stanowiły ubrania z second handów, które dostosowywałam do swojej sylwetki lub przerabiałam na inny rodzaj garderoby ( z długiej spódnicy można bardzo wiele wyczarować). Tak wlaśnie powstawał mój własny eco-styl. Miejscem które często odwiedzam, to popularne wymiany ciucha, gdzie moje kreacje znajdują nowych właścicieli, a ja znajduję kolejne „nowe” części garderoby. Po latach wystarczy rzucić okiem na materiał, aby móc sobie wyobrazić co z niego powstanie :)

W galerii moich prac można znaleźć wszystko czego dusza zapragnie, muszę przyznać, że w pracy mam pewną słabość do tworzenia balerinek np. z polaru. 

Moja pasja z czasem przerodziła się w pracę. Chcąc zarazić większe grono osób „przerabianiem” rozpoczęłam prowadzenie warsztatów kreatywnego szycia, aby każdy mógł niewielkim kosztem wyczarować naprawdę oryginalne ubrania.

Może i ty chciałabyś wziąć w nich udział ? Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli zaoszczędzić sporo gotówki, lecz także przyczyni się do rozwoju ekologicznego stylu życia, dodatkowo gwarantując, że to co masz na sobie jest absolutnie niepowtarzalne. Zawsze chodził za mną pomysł, żeby szyć na większą skalę, robić coś dla szerszego grona, móc pokazać swoje prace, zarazić innych bakcylem szycia, i tak oto nadarzyła się okazja, ponieważ portal Eco Wawa zaprosił mnie do współpracy, abyśmy wspólnie propagowali ekologiczne rozwiązania” 

Prace  możecie obejrzeć na stronie www.kreatywneszycie.pl - a już niebawem pierwsze kreatywne warsztaty :) "